Aqualand Moravia 2019

Mám 4 děti a za celou dobu rodičovství jsem zažila už leccos – dovolené a prázdniny na různé úrovni, pobyty pod stanem i v hotelu, letní pláže i sněhové bouře.

Jednou ze základních činností, které rodiče se svými dětmi provozují, je koupání. V jezeře, moři, akvaparku, termálním bazénu… Prostě kdekoliv, děti jednoduše vodu milují. Chcete-li je zabavit, vodní hrátky jsou takový rodinný poklad, který nikdy nezklame.

Těžko bych dokázala spočítat, kolik bazénů a akvaparků jsem za dobu svého mateřství zažila. Po těch letech jsem nabyla přesvědčení, že mě už nic nepřekvapí, obzvláště, když jsem měla za sebou pobyty u moře (Itálie, Chorvatsko, Kréta) a byli jsme už i v Tropical Islands.

Samozřejmě jsme navštívili i všechny bazény, co jsou v Praze a v blízkém okolí. Sjeli jsme většinu Slovenska a část Maďarska. Měla jsem pocit, že co se týče akvaparků, viděla jsem už všechno. A nijak jsem z toho nebyla nadšená.

Akvaparky mi připadaly jako monstrózní, megalomanské projekty, které stály strašnou spoustu peněz. A z toho důvodu bylo potřeba tam narvat co nejvíce navštěvníků, kteří by zaplatili pokud možno nehorázné peníze za cokoliv, co se tam nachází. A přitom dispozice samotného projektu nebyla obvykle nijak zvlášť promyšlená. Obrovské plochy s podivně malými bazény, málo zábavy, mnoho lidí, špatné sociální zázemí a naprosto nekřesťanské ceny za jídlo a pití. Tak to prostě je – tedy mám pocit, že hlavně v Čechách.

Aqualand Moravia – výjimka z pravidla

Takže když manžel navrhl celodenní pobyt v Aqualandu Moravia, nebyla jsem nijak extrémně nadšená. Za prvé mě odrazovala ta cesta z Prahy do Brna se všema dětma a zase zpátky. Za druhé můj názor na akvaparky byl dost kritický, takže jsem si říkala, že to prostě nějak přetrpím, hlavně, že děti mají radost.


Vyrazili jsme hned ráno (byla sobota), takže cesta nebyla zas tak náročná, dojeli jsme poměrně rychle.

Už při pohledu na samotnou budovu akvaparku bylo zřejmé, že se jedná o poměrně nový projekt, takže byla slušná šance, že všechno bude fungovat a nebude to zašlé starou špínou a plísní.

Zaplatili jsme vstup a vešli dovnitř. Šatny a převlíkárny jsou společné, což oceňuji, protože nemusím posílat dítko jiného pohlaví samotné někam do neznáma, mám ho neustále pod kontrolou. Rychle jsme se převlíkli a vešli do země zaslíbené.

Rozhlédla jsem se kolem a na první pohled mi bylo jasné, že tento akvapark se vymyká všem českým standardům – v dobrém slova smyslu. Dispozice byla promyšlená, bazény dostatečně velké, tobogánová část obřích rozměrů oddělená. Dokonce i dětský bazén dosahoval slušnou velikost a nabízel spoustu zábavy.

Kolik bazénů stihne člověk projít za jeden den?

Byly tam termální vířivky – v ceně vstupu – a dokonce i sauna. Bazén pro dospělé a plavce byl dostatečně velký a pojal slušný počet návštěvníků bez toho, aby vám to znemožňovalo plavání.

Byl v něm umístěn i vodní bar – a dokonce funkční! (Na rozdíl od Aquacentra Šutka Praha, kde je místo vodního baru jen velká suchá díra…) Samozřejmě, že děti si tam ihned sedly a objednaly ledové ovocné nápoje.


Ve venkovním areálu jsou umístěny další bazény a zábava, sotva jsem to stihla počítat… Venku je i ten největší bazén – Riviera pool a prý funguje celoročně, ale nejlépe je tam v létě. Dále Babyl pool, Wave pool, Palava Pool, Romulus a Remus pool a Fun&Swim pool. To je dostatek poolů pro celou republiku!

Interiér taky stojí za to – vířivky, Night sky pool, Relax pool, Calimero Pool, Baby Pool, Neptun Pool…

Největší zábavu ovšem poskytuje tobogánové centrum – názvy jako Abyss, Boomerango, Kamikadze, U Wave, Supercrater, Sky Drive, Blue Trio, Niagara, Magic hole…. mluví za vše. Některé prvky jsou opravdu adrenalinové a můžou tam děti až od určitého věku a výšky.

Po takové divoké zábavě vám určitě vyhládne. Zašli jsme do místní restaurace, která funguje na principu “co si naložíš, to sníš” (a samozřejmě zaplatíš). Báječně jsme si pochutnali – bylo tam opravdu úplně všechno. Od ovoce a zeleninových salátů, přes polévky, minutky, hlavní chody, dezerty až po čerstvé ovocné šťávy, samočepovací pivo, vynikající kávu apod. Nám nejvíce chutnaly čerstvé lívanečky se smetanou a borůvkami.

Jestli nechcete pojíst vevnitř, můžete zajít ven dát si něco z nabídky Grill Baru, Burger Baru, Pizzerie a spousty dalších. Hladovět tam určitě nebudete!

Zábavy, atrakcí, občerstovacích zařízení i sociálního zázemí je tam opravdu dostatek, na rozdíl od jiných akvaparků – a pak že to nejde! Stačí trochu přemýšlet… Proto musím ocenit Aqualand Moravia 5 hvězdičkami a příště se tam možná potkáme… Protože tam znova musíme jít!

aqualand moravia, Aqualand Moravia 2019, Travel Mama Blog, Travel Mama Blog