Dovolená v Itálii kemp Riva Nuova 2019, část III.

Jak jsem slíbila v úvodním článku a jeho pokračování, popíšu vám dnes zcela konkrétně kemp Camping Village Riva Nuova z vlastního pohledu a zkušeností.

Rozloha toho kempu je dost neuvěřitelná, opravdu to připomíná menší vesnici. První dny vám hledání restaurace nebo umyvárky zabere trochu času a menší děti si tu trasu nejspíš nezapamatují vůbec.

Umístění sociálek jsem dosud nějak nepochopila, nejblíže k nim jsou totiž karavany a mobilhomy s vlastním sociálním zařízením, takže jejich těsná poloha u jediného WC je absurdní.


Naproti tomu všechny stany jsou úplně vzádu, po okrajích a dojít pěšky na záchod nebo do umývárny nádobí zabere pěkných pár minut. Obzvlášť v noci mě to dost štvalo, jelikož jsem se musela obléct, abych neběhala po celým kempu v negližé. Cesta k záchodu je kompletně nasvícená jako rudý koberec na premiéře v Hollywoodu, takže běhat tam polonahá mi nepřišlo jako moc dobrý nápad.

Jinak umyvárky a WC zde připomínají vilu ve španělském stylu, s otevřeným patiem a zahradou uprostřed. Jsou velmi moderní, čisté, dobře udržované a hezky pojaté, spíš vypadají jako park.

Mimochodem, toaletní papír zde nehledejte. Místo toho je na každém záchodě sprcha, kterou se máte očistit. Z toho důvodu jsou VŠECHNY záchody kompletně mokré, takže se doslova brodíte tekoucí vodou, která je úplně všude. Pantofle jsou naprostou nutností.

Velmi oceňuji nápad udělat tam i osobitně dětské WC a sprchy, kde je všechno přizpůsobeno malým dětem – jak záchody, tak umyvadla i sprchy. Hodně to pomohlo hlavně rodinám s dětmi, které se nemuseli prát o kousek místa s jednotlivci na dámských nebo pánských umyvárkách.

Je tam také umyvárka určena pouze pro nádobí a samostatná prádelna, kde se dají pronajmout i pračky a ždímačky.


Společenské centrum kempu je umístěno hned při vjezdu – je tam recepce, dvě restaurace, bazénové centrum a jediný obchůdek. Stany jsou samozřejmě na zcela opačné straně, takže cokoliv chcete v tom kempu dělat, vyžaduje dlooouhou procházku.

A co děti? Mají si kde hrát?

V kempu je krásný a opravdu velký dětský koutek, kde se dá strávit celé dopoledne. Přes oběd je zavřeno, jelikož Italové v této lokalitě nesmírně dbají na polední klid. Takže koutek je zavřen od 13,30 do 16,00. V této době je dokonce uzavřen i vjezd a žádné auto nesmí pojíždět ani uvnitř kempu. Netuším, jaký to mělo smysl, jelikož denní hluk byl stále na určité úrovni celou dobu, bez ohledu zda byl polední klid nebo ne.

Stejně tak to bylo i s nočním klidem. Sice platil, ale Italové ho nijak nedodržovali.

Ale zpátky k tématu. Kromě dětského koutku vaše ratolesti určitě ocení i krásný bazén, který je zcela oplocen a otevírá se kolem deváté ráno a zavírá v sedm večer. Jsou tam lehátka a slunečníky volně k užití a je nutno mít plovací čepici, pokud si chcete zaplavat. Možná je zvláštní mít bazén těsně u moře, ale celkově se mi ten nápad líbil, občas jsme tam zašli a malý se tam dobře vyřádil.

Úplně nejvíc ale asi v Itálii oceníte pláž, o té píšu podrobněji v předchozím článku. Je tam velmi čistá voda, pláž je dobře udržovaná a prostorná, tomu nelze nic vytknout.

Každý večer v devět je v kempu “dětská diskotéka”, kdy animátoři předvádějí nějaké svoje tanečky a děti je mají napodobovat. Můj syn to první večer zcela nepochopil a naprosto suverénně nakráčel doprostřed pódia a začal bez okolů tancovat.

Když nastoupili animátoři, tak ho ihned poslali dolů, mezi dav ostatních dětí, což mého Amadea dost vytočilo a na protest si sedl do publika. Ale jinak si myslím to bylo dost zábavné a ostatním dětem se to líbilo.

itálie, Dovolená v Itálii kemp Riva Nuova 2019, část III., Travel Mama Blog, Travel Mama Blogitálie, Dovolená v Itálii kemp Riva Nuova 2019, část III., Travel Mama Blog, Travel Mama Blog

Riva Nuova – země zaslíbená

 • v kempu úřaduje česká CK Victoria, má tam stany a mobilhomy, mají místo i ve vrcholné sezóně
 • v oblasti Martinsicuro je zřejmě hodně Čechů, spousta restaurací vede kompletní české menu
 • krom Čechů jsou zde hlavně Italové, pár Němců a Poláků
 • v kempu nesmějí být zvířata, ani na oficiální pláži
 • když se vám nechce vařit, je možnost najíst se v dvou restauracích přímo v kempu, nebo zajít na blízkou promenádu a prostě si někam sednout
 • promenáda je plná obchůdků, restaurací, kaváren a zmrzlináren
 • ceny jsou poměrně přijatelné, pizza stojí od 6 do 9 EUR (velká porce, velmi chutná)
 • kopeček zmrzliny stojí 0,60 EUR a je naprosto fantastická, lepší jsem nikdy neochutnala
 • na promenádě si kupte slunečník za cca 9 EUR a stojan za 3,50 EUR – to si pak zapíchněte kdekoliv na volné pláži a užívejte si
 • oficiální pláž je kousek pláže, který je vyhrazen hostům konkrétního ubytovacího zařízení, je nutno si tam pronajmout slunečník a dvě lehátka, nejlevnější (úplně vzádu) stojí 9 EUR na den a musíte tam být namačkaní tělo na tělo s cizími lidmi
 • pláž je čistá a prostorná, moře naprosto skvělé

Jestli to mám celé shrnout, tak ty 4**** si ten kemp a přilehlá pláž určitě zaslouží. Pakliže přemýšlíte nad tím, kam v Itálii zajít, určitě bych doporučila Rimini, nebo Riva Nuova.

Takže hezkou dovolenou…

itálie, Dovolená v Itálii kemp Riva Nuova 2019, část III., Travel Mama Blog, Travel Mama Blog