Itálie 2019, Riva Nuova, část II.

Jak vyčerpávající byla ta nekonečná cesta do Camping Village Riva Nuova, jsem psala v minulém článku. Ale protože už máme něco za sebou, rychle jsme se oklepali, obzvlášť, když pláž byla tak nekonečná a moře úžasné.


Rychle jsme si zvykli i na to, že záchody a umyvárky jsou 2 km od našeho stanu. Nejhorší to bylo samozřejmě v noci, ale protože jsou všude kamery, nemusíte se tam bát chodit osamotě ani ve dvě ráno.

Jak Karin nechtěla slavit

Po pár dnech užívání si zaslouženého volna jsme s manželem začali řešit třinácté narozeniny naší mladší dcery Karin. Připadaly zrovna na čtvrtek, dva dny před odjezdem, takže pohodička, nemuseli jsme nikam spěchat. No a protože jsme byli v Itálii, tak jsme pro oslavu zvolili pizzerii, že ano… Mimochodem, většina restaurací na blízké promenádě má i české menu. Tolik je v té oblasti Čechů… Ale personál obvykle neumí mluvit jinak, než italsky.


Všechno šlo jako po másle, musím opravdu pochválit zaměstnance všech restaurací a zmrzlináren, co jsme navštívili. Sice neuměli anglicky (a my zase italsky), ale nějak jsme se vždycky domluvili, byli nesmírně ochotní a milí.

Když nastal ten osudný večer, Karin měla depku, že je jí už 13 a jde do osmé třídy. No co se dá na to říct, když já se už pomalu chystám do důchodu… Její starosti bych fakt chtěla mít. Nakonec se s tím smířila. Zamířili jsme do blízké pizzerie, kde jsme se důležite usadili na terase s výhledem na moře.

A v tu ránu se spustil slejvák jak Brno, museli jsme si odsednout dozádu, jak tam lilo. Ale náladu nám to nepokazilo, dali jsme si pravou italskou pizzu a po večeři jsme zašli zase kousek dál po promenádě.

Měli jsme namířeno do absolutně nejlepší zmrzlinárny na světě! Nepřeháním, byli jsme tam už pár dnů předtím. Když jsme ochutnali jejich místní zmrzlinu, tak to bylo jako dárek z nebes.

Měli asi tak 80 příchutí, ale ta zmrzka již na první ochutnání byla fantastická, s plnou přirozenou chutí, bez příkras a umělotin, chutnala doslova jako zmrzlé ovoce.

U mně nejvíce vedli meloun a mango, takže z těchto příchutí jsme objednali i narozeninový dort.

Vešli jsme dovnitř, dali pokyn personálu a ten zhasl světla. Karin už tušila, že se něco děje, a poté nám přinesli ten zmrzlinový dort i s malým ohňostrojem a oslava mohla začít…

No, když jíte tu nejlepší zmrzlinu na světě, tak se prostě smíříte i s tím, že je vám 13…

Jak jsme osedlali plameňáka

Již dlouho před odjezdem děcka škemrala, že chtějí toho velkého, růžového plameňáka místo nafukovačky. Sama jsem na to byla zvědavá, co to je za zázrak, jelikož celý Instagram je plný nastylovaných fotek influencerek, jak na tom nonšalantně brázdí moře. A páč chci být taky stylová a sledovat nové trendy, tak jsem to koupila.

No budiž, na fotce to vypadá cool, ale když to nemáte čím nafoukat, tak to musíte udělat ručně – lépe řečeno ústně. Vysednout na tu potvoru dá taky docela zabrat a když už se konečně jakž-takž usadíte, zjistíte, že se to vůbec nedá ovládat…

Každopádně, když se jeden vezl, druhý musel táhnout… Jinak to nešlo, takže se holky střídaly v sezení a tahání a na konci dne toho měly akorát tak dost.

Já jsem tuto zábavu přenechala dětem, mně samotné stačí ta pláž, to moře a ty palmy, jak jinak.

V dalším článku vám popíšu všechny konkrétní informace o campingu Riva Nuova, které byste případně mohli využít pro své cesty. A máte se na co těšit, tento kemp má ty nejhezčí sociálky, jaké jsem kdy viděla!

Takže těším se zase příště…

&

itálie, Itálie 2019, Riva Nuova, část II., Travel Mama Blog, Travel Mama Blog