Proč miluju Rimini (a vy byste měli taky…)

Vzhledem k počtu dětí mám při výběru dovolené u vody zcela jiné preference, než třeba bezdětná dvojice, nebo parta rozdováděných kamarádek. Co hledám především je: spousta zábavy, bezpečná pláž, mělká voda. Jen občas se mi to povede, ale například Rimini je pro mně naprosto ideální.

A proč?

 • pláž je dlouhá, přehledná, s jemným pískem, dostatkem slunečníků, lehátek a dětských atrakcí (a taky je tam spousta stánků se zmrzlinou)
 • voda je opravdu mělká – nepřeháním, několik desítek metřů od břehu vám sahá tak do pasu
 • moře je poměrně čisté a teplé
 • děti se tam zabaví celý den – dejte jim kyblíky a lopatičky do písku, vodní pistolky pro vodní bitvu nebo nafukovačky pro pohupování na jemných vlnách
 • všechno je dobře zorganizované a přehledné, lehátka a slunečníky si pronajmete přímo u svého poskytovatele ubytování a pak si jen najdete svoje číslo a to používáte během celého pobytu
 • pláž je čistá a dobře udržovaná, s dostatkem WC, restaurací a barů

Rimini info

 • je to největší přímořské italské letovisko
 • jsou zde dva obří zábavné parky, skvělé pro děti – Italia in Miniatura (park miniaturních známých budov z Itálie a Evropy) a Fiabilandia – zábavný tématický park se spoustu atrakcí
 • v létě se každou středu večer na Piazza Cavour koná speciální blešák, kde jsou hlavním prodejním artiklem dětské hračky všech typů
 • v létě se zde konají dětské festivaly jako Note Rossa, Molo Street Parade, Rimini Cartoon Club
 • velmi často se večer na pláži pořádají překrásné ohňostroje
 • na pláži je umístěno obří ruské kolo, viditelné odevšad

Večer se můžete vydat na procházku a objevíte množství podniků, do kterých si klidně můžete sednout i s dětma (a ano, je zde mnoho diskoték pro otrlejší a divočejší jedince). Večerní procházka po několik km dlouhé pláži taky stojí za to a přímo na pláži jsou rozmístěny různé zábavné atrakce určené dětem.

My jsme bydleli přímo u pláže, v hotelu s českým personálem, což osobně považuji za výhodu. Nebyl zde žádný problém se domluvit, porce jídla dosahovaly českou velikost, ale chuťově byly pojaty italsky a děti dokonce dobrovolně pojídaly to, co doma odmítají – saláty, dresinky, vegetariánskou stravu a pod. Najednou ty oschlé hranolky z Mekáče nebyly na programu dne, a hvězdou se staly cukety, okurky a dokonce i olivy.


rimini, Proč miluju Rimini (a vy byste měli taky…), Travel Mama

Takže jestli přemýšlíte nad dovolenou u moře s dětmi, Rimini bude určitě skvělá volba. Cesta autem z Čech je únavná, to nepopírám a velmi dlouhá. Vyplatí se jet navečer, ať děti v noci spí a vy (rodiče) se můžete střídat v řízení a navigování. Navíc WC na pumpách v zahraničí není zadarmo, tak to chce dostatek drobných EUR.

Když už byl manžel moc unaven, tak jsme prostě zastavili na takovém místě, kde se daly vytáhnout karimatky, položili jsme je do trávy a jednoduše jsme spali, bez ohledu na rámus kolem.

Každopádně ta dovolená stála za to, a během pobytu v Rimini můžete navštívit ještě San Marino a po cestě zpátky zase Benátky! (O tom budu psát v příštím článku).

A teď pár fotek pro inspiraci….

rimini, Proč miluju Rimini (a vy byste měli taky…), Travel Mama