Roušky stylem DIY aneb zlaté české ručičky

Vzhledem k horšící se situaci a vyhlášení vlády “Noste roušky!” aniž by nějak vysvětlili, kde je jako máme vzít, se zase projevila česká kreativita a šikovnost.

Pojem zlaté české ručičky stále platí a to v nejlepším slova smyslu. Roušky teď šijí úplně všichni – jak módní návrháři, tak maminy na mateřské, či lidé, kteří o šití toho ani moc nevědí.

Momentálně platí nařízení nosit roušky v pražské MHD a zároveň i během nákupů atd., jak to je jinde nevím, ovšem nošení roušek rozhodně MÁ SMYSL. Nepodceňujte to, byla jsem svědkem toho, jak pána bez roušky vyvedli policajti z tramvaje.

MOJE ROUŠKA CHRÁNÍ TEBE, TVOJE ROUŠKA CHRÁNÍ MNĚ!

Mějte ohledy vůči ostatním a noste roušky!

Článek na TV NOVA – v Praze už vás bez roušky nepustí ani do obchodu – tento článek vyšel zrovna ve chvíli, kdy ho píšu, k přečtení zde.

Kde koupit/sehnat/vyzvednout roušky:

To všechno díky schopným lidem, kteří neváhají obětovat vlastní čas, energii a nezřídka i peníze na to, aby pomohli jiným.

Já – páč neumím šít – jsem si pomohla jinak. Vzhledem k tomu, že jsem nadšená “háčkářka”, jsem si vyrobila vlastní epesní roušku z bavlněné příze, přesně na můj obličej a z mých oblíbených barviček.

Do roušky vložím ještě mátový kapesníček a ejhle – originální ústenka je na světě! Chcete-li se na to podívat detailněji, případně si nějakou modes robes roušku zakoupit, můžete tak udělat na tomto odkazu.

Takže, Češi! Vydrže to! Včera jsem na Instagramu u Anduly zahlédla velmi vtipnou a výstižnou hlášku, kterou bych tento článek ukončila:

POPRVÉ V HISTORII MÁTE MOŽNOST ZACHRÁNIT LIDSTVO TÍM, ŽE BUDETE ČUČET U TELEVIZE…

TAK TO NEPOSERTE…

rouška, Roušky stylem DIY aneb zlaté české ručičky, Travel Mama Blog, Travel Mama Blog