Tropical Islands – pláž u Berlína

O tomhle místě jsem dlouho snila – moc se mi líbil koncept tropické pláže se vším všudy (písek, voda, palmy, vodopády, prales a chatrče…) uvnitř obří haly umístěné někde v blízkosti velkoměsta.

A tak hned, jak to šlo, jsme sem vyrazili. Jeli jsme karavanem, abychom měli kde bydlet. Náš původní záměr byl prodloužený víkend s pobytem přímo v Tropical Islands. A tam mají na výběr kdeco – hotýlek, lesní chatrči nad vodopádem, stany na pláži a pod. – ale je nutno si to zarezervovat několik měsíců předem, což jsme předtím nevědeli. Tak jsem utřela slzu a nastartovala karavan, naplnila ho jídlem, plavkami a dětmi.

Cesta do Berlína není ničím výjimečná, ani zajímavá. Samotný objekt haly Tropical Islands se nachází cca 60 km od Berlína, takže se tam dostanete poměrně rychle a snadno.

Hned, jak vejdete dovnitř, si uvědomíte, že tohle není jen tak obyčejný akvapark, jakých je všude plno.

Především, všechno se nachází v hale, původně určené pro vzducholodě. Najdete tam tropický prales se živými zvířaty a rekvizitami jako jsou rezavé vraky aut, pískové pláže s palmami, laguny, vodopády, džungli, plážové domy, lesní chatrče, řeku, celou tropickou vesnici, minigolf, dětský koutek obřích rozměrů, divadlo, sauny a wellness, obchod, spoustu restaurací a plážových barů…

Určitě doporučuji pobyt delší než 1 den, protože prostě jinak nestihnete všechno! Krom klasické akvaparkové zábavy můžete shlédnout i večerní show, nebo se proletět balónem a prohlédnout si celý areál z výšky…

Uvnitř haly je příjemně teplo po celý rok, vzduch má kolem 25-26 stupňů, voda je teplá jako někde v Karibiku. Vůbec vám nepřijde, že jste uvnitř, připadáte si fakt jako na pláži.

Je to opravdu nevšední zážitek jak pro vás, tak pro vaše děti, takže ceny vstupného tomu odpovídají. Celodenní tiket pro dospělého vychází na 44 EUR, děti do 5 let mají vstup zdarma.

Takže chcete-li zažít atmosféru Karibiku, ale nemáte čas ani chuť cestovat tak daleko, stačí zajet do Berlína…

, Tropical Islands – pláž u Berlína, Travel Mama Blog, Travel Mama Blog, Tropical Islands – pláž u Berlína, Travel Mama Blog, Travel Mama Blog

, Tropical Islands – pláž u Berlína, Travel Mama Blog, Travel Mama Blog